Najpopularniejsze strony internetowe z ofertami o pracę

0
Najpopularniejsze strony internetowe z ofertami o pracę

Wiele spraw stało się prostszych do załatwienia, odkąd Internet stał się ogólnodostępny. Zakupy do domu można zrobić online, do przelewu bankowego wystarczy aplikacja, a żeby znaleźć czy też zmienić pracę wystarczy przeszukać ogłoszenia internetowe i wysłać CV mailem. Co więcej, obecne portale z ofertami o pracę nie tylko zawierają ogłoszenia, ale także pokazują możliwe zarobki i informacje o pracodawcy. Które z dostępnych stron internetowych na polskim rynku są najpopularniejsze?

Zdecydowanie pierwszym adresem www, który przychodzi na myśl każdemu jest pracuj.pl. To największa wyszukiwarka ofert pracy w Polsce, na której można również znaleźć porady dla osób poszukujących pracy, ale także oferty „pierwszej pracy” dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja karierę. Pracuj.pl należy do Grupy Pracuj – firmy dostarczającej rozwiązania wspomagające procesy rekrutacji i utrzymania oraz rozwoju pracownika.

Praca.pl to kolejny duży serwis, na którym widnieje około 30 000 ofert pracy. Portal umożliwia także subskrypcję ofert pracy i mailowe otrzymywanie ogłoszeń dobranych do naszych preferencji. Na stronie pojawiają się także wpisy dotyczące kariery i rozwoju oraz profile firm poszukujących pracowników.

Najstarszym polskim serwisem z ogłoszeniami o pracę jest strona jobs.pl, która na rynku jest już ponad 20 lat. Wyszukiwarka oferuje znalezienie pracy w Polsce, jak i za granicą, dostępne są tam również oferty praktyk i staży oraz profile pracodawców. Jobs.pl dzięki artykułom na stronie to także źródło wiedzy o prawie pracy i aktualnościach z rynku.

GazetaPraca.pl to serwis, na którym ogłoszenia o pracę pojawiają się zarówno na stronie www, jak i na GoldenLine.pl. Poza ofertami pracy na stronie widnieją zakładki o rynku pracy, profilu pracodawców oraz poradnikach i pracy dla studenta czy za granicą.

Na InfoPraca.pl możemy szukać pracy pośród 25 000 ogłoszeń. Serwis ten jest także platformą, która oferuje nowoczesne narzędzie do rekrutacji przez Internet, dzięki czemu użytkownicy składając aplikacje są informowani o każdym kroku pracodawcy.

Warto wspomnieć też o serwisach ogłoszeń OLX czy Gumtree, na których można szukać pracy w wielu obszarach, ale także zamieścić ogłoszenie o tym, że podejmiemy się pracy, co w niektórych przypadkach może znacznie skrócić proces poszukiwań.

Oprócz powyższych serwisów na rynku dostępne są również profesjonalne serwisy społecznościowe, jak LinkedIn i wspomniany już GoldenLine. Pozwalają one zbudować własną sieć kontaktów i znajdować ogłoszenia, które mogą być publikowane wyłącznie w tych serwisach. Konto na LinkedIn pozwala założyć profil widoczny dla przyszłego pracodawcy, zaś na GoldenLine można odnaleźć opinie o firmie, do której planujemy aplikować.

Możliwości poszukiwania pracy w Internecie jest naprawdę sporo i każdego dnia tworzy się ich więcej, warto szukać na różnych serwisach, ponieważ nie zawsze się one powielają. Jednak to właśnie te najpopularniejsze i największe serwisy mogą zawierać tę jedyną opcję, która jest dla nas najwłaściwsza.

Raport przygotowany przez https://smartbees.pl/

Złote monety – czy warto w nie zainwestować?

0
Złote monety – czy warto w nie zainwestować?

Wielu ludzi zastanawia się, jak zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze, aby ryzyko ich utraty było jak najmniejsze. Niektórzy uważają, że najlepszą opcją jest umieszczenie swoich oszczędności na wysokoprocentowej lokacie, inni próbują swoich sił na giełdzie. Jest jednak duża grupa ludzi, która inwestuje w złote monety. Złoto znane jest ludziom już od wieków i od początku istnieli ludzie, którzy tracili głowę dla tego metalu. Obecnie coraz więcej z nas decyduje się na kupno złotych monet inwestycyjnych. Czy jest to opłacalne? Gdzie kupować takie monety, aby nie zostać oszukanym?

Czym są złote monety inwestycyjne?

Złote monety są pewną alternatywą dla sztabek inwestycyjnych. Ich wagę podaję się w uncjach (1uncja to około 31,1 gramów). Bardzo często można się także spotkać z nazwą monety – bulionowe. Taka moneta jest wykonywana z czystego złota (bądź srebra). Ich wartość szacuje się na podstawie procentowej zawartości metalu szlachetnego w jednym egzemplarzu. Dlatego ceny takich monet mogą się od siebie bardzo różnić. Nie należy ich jednak traktować jako stricte monety kolekcjonerskie. Są one wykonywane w celach inwestycyjnych, a to oznacza między innymi, że ich ilość na rynku nie jest ograniczona, jak w przypadku monet okolicznościowych lub właśnie kolekcjonerskich.

Pierwsza moneta bulionowa została wytopiona w 1967 roku w Republice Południowej Afryki. Monety te nazywają się Krugerrand i przez bardzo długi czas stanowiły nawet 90% wszystkich monet bulionowych na świecie. Do dziś Krugerrandy są najsłynniejszymi monetami lokacyjnymi na świcie.

Wady i zalety inwestycji w złote monety

Inwestując w złote monety musimy pamiętać, że nie jest to inwestycja, która od razu przynosi profity. Fachowcy podkreślają, że najlepsza jest inwestycja w złoto w fizycznej formie, czyli właśnie w monety lub sztabki. Jednak tutaj pojawia się kolejny problem, a mianowicie, gdzie je przechowywać? Można oczywiście w domu, ale warto zakupić do tego sejf, ponieważ może dojść do kradzieży. Inną opcją jest skorzystanie ze specjalnych depozytów, które oferują sprzedawcy złota.

Gdzie można kupić złote monety

Pomimo tych wad niektórzy uważają, że inwestycja w złote monety jest jedną z najbardziej opłacalnych i bezpiecznych inwestycji. Jest to spowodowane głównie tym, że na wartość złota nie ma wpływu inflacja. Nawet jeżeli jego cena się waha, to w ogólnym rozrachunku przynosi raczej same korzyści niż straty. Warto jednak nauczyć się analizować sytuację na rynku, aby zakupić złote monety w jak najlepszym czasie.

Gdzie można kupić złote monety?

Złote monety można z powodzeniem zakupić u bezpośrednich dealerów, lub na rynku wtórnym – np. na mennica-krakowska.pl. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku wtórnym istnieje niebezpieczeństwo nabycia nieautentycznej monety. Dlatego fachowcy sugerują korzystanie z usług sprawdzonych sprzedawców, którzy prowadzą swoje biznesy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno złotych monet inwestycyjnych, to należy zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat danego punktu sprzedaży, co może pomóc nam w uniknięciu potencjalnych oszustów. Dowiedz się więcej na stronie mennica-krakowska.pl

Gdzie mogę uzyskać pożyczkę od ręki?

0
Gdzie mogę uzyskać pożyczkę od ręki?

Jeżeli szukasz wygodnej pożyczki, masz głównie dwie opcje, lub skorzystac z uslug bankowych, lub poprosić o pomoc finansową od firm pożyczkowych. Rozważymy te opcje bardziej szczegółowo. Ci, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, ale obawiają się, że szybkie pożyczki okażą się zbyt drogie, wolą  wypożyczyć w bankach. Zwykle banki to pierwsze miejsce, gdzie pożyczkobiorcy podają swoje wnioski o pożyczki, ponieważ banki zazwyczaj cieszą się dobrą reputacją. Jednak ci pożyczkobiorcy, którzy mieli problemy we współpracy z bankami, na przykład, wpadli w pętlę długów, nie zdążyli spłacić pożyczkę w terminie, mogą skorzystać z innej opcji – ofert firm pożyczkowych. Rozważmy dokładniej, jakie są wady i zalety obu opcji przy ubieganiu się o pożyczkę od ręki.

Wziąć pożyczkę online w banku

Jeśli chodzi o banki, zaletą współpracy z bankami jest to, że banki nie mogą pozwolić na oszustwa ze swojej strony, dla nich ważna jest reputacja i opinie klientów. Natomiast,  ich wymagania są zazwyczaj bardzo wysokie, między innymi, każdy pożyczkobiorca musi mieć pozytywną historię kredytową, nie być wpisanym na liście dłużników BIK, BIG, KRD itd.

Wady kredytu bankowego

We współpracy z bankami są niektóre wady. Po pierwsze, czasami trzeba długo czekać na decyzję banku. Proces przyznania pożyczki może trwać  od jednego dnia bankowego do tygodnia i więcej. Chwilówka od ręki  w firmie pożyczkowej może być udzielona w ciągu 15 minut, a pieniądze zostaną przelane na konto bankowe w ciągu jednego dnia roboczego.

Po drugie, banki nigdy nie oferują szybkich darmowych pożyczek, które są tak bardzo popularne wśród klientów firm pożyczkowych.

Czasami taka szybka pożyczki staje się jedynym rozwiązaniem, klient zdobywa potrzebną od ręki kwotę, a firma pożyczkowa otrzymuje nowego lojalnego klienta.

Pożyczki od ręki online – łatwo i niedrogo

W czasach wciąż malejącego oprocentowania, zaciąganie pożyczek pozabankowych może  wydawać się szaleństwem. Jednak dla wielu klientów, którzy mają negatywną historię kredytową pożyczka od ręki przez internet może być jedynym ratunkiem w trudnej sytuacji finansowej. Wiele gospodarstw domowych pozyskują gotówkę w firmach pożyczkowych, ponieważ jest to szybka i wygodna opcja uzyskania pożyczek na już. Zaletą jest również to, że można otrzymać prywatne pożyczki od ręki nawet w weekend i święta, ponieważ firmy pozabankowe pracują 24/7. To jest szczególnie ważne dla osób, które miały problemy ze spłatą pożyczek w bankach i obecnie mają wpisy w bazach dłużników BIK, KRD i BIG. Chociaż firmy pozabankowe nie zamykają oczy na negatywną historię kredytową każdego klienta, nie uwzględniają  ten faktor zbyt rygorystycznie.

Największą zaletą chwilówek od ręki przez internet jest to, że wypłacane są one w ciągu jednego roboczego dnia na konto bankowe, bez zbędnych formalności. Aby otrzymać taką szybką pożyczkę od ręki prywatnie, wystarczy tylko dokonać następujących czynności:

  • złożyć wniosek na stronie głównej serwisu pośredniczącego wybierając  kwotę pożyczki  i termin kredytowania
  • dokonać rejestracji poprzez wypełnienie formularza  rejestracyjnego. W tym formularzu należy podać  imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESELu, konta bankowego, email, numer telefonu)
  • przejść  proces weryfikacji osoby oraz konta bankowego
  • otrzymać pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki drogą mailową
  • otrzymać  pieniądze na swoje konto bankowe.

Na Binixo.pl, internetowym serwisie pośredniczącym, możesz zasięgnąć prywatnej pożyczki od ręki na dowód osobisty nawet jeśli znajdujesz się na liście dłużników w BIK.
Pożyczka od ręki na dowód jest wspaniałym rozwiązaniem dla klientów o różnych potrzebach finansowych.

Urokliwe wakacje na Mauritiusie i praca freelancera w jednym

0
Urokliwe wakacje na Mauritiusie i praca freelancera w jednym

Dzisiaj często podróżujemy coraz dalej i dalej. Szukamy czegoś nowego, w naszym czasie wolnym chcemy doświadczyć niezapomnianych wręcz wrażeń, a jednocześnie wypocząć. Jak pogodzić te pozorne przeciwieństwa? Co możemy zrobić?

Podróż na Mauritius – najlepszy wybór

Otóż szczególnie warto zdecydować się na wakacje na wyspach Mauritius. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wyjątkowe położenie wysp Mauritius. Znajdują się one na Oceanie Indyjskim, aż 2000 km od wschodniego brzegu Madagaskaru. Ta izolacja oraz położenie pomiędzy Czarnym Lądem a Azją, wytworzyła bardzo specyficzną kulturę – afrykańską z domieszką azjatyckiej. Warto jeszcze wspomnieć o wyjątkowo unikalnym klimacie. Szczególnie istotny jest fakt, że temperatura powietrza oraz wody jest praktycznie niezmienna zarówno w ciągu doby, jak i w ciągu roku. Oznacza to, że cały czas mamy mniej więcej 25-32 stopnie. Jak zatem widać jest naprawdę ciepło, nie jest jeszcze zaś bardzo upalnie. Woda w Oceanie ma temperaturę około 27 stopni, jest zatem wręcz idealna do kąpieli. Dodatkowo wysoka wilgotność powietrza i morska bryza pozwoli nam dojść do siebie po suchości i pyle wielkich miast zachodu.

Atrakcje na Mauritiusie

Co jednak możemy w zasadzie robić na tych wyspach? Przede wszystkim wypoczywać. Znajdują się tam bowiem zapierające dech w piersiach plaże – rozległe, z białego, czystego piasku, lazurową, przejrzystą wodą oraz z palmami i lasem tropikalnym w tle. Do tego dochodzą jeszcze malownicze lokalne chatki. Oczywiście Mauritius to także znakomite miejsce do nurkowania.

Warto także zapoznać się z lokalną kulturą azjatycko – afrykańską, wejść do świątyń. Oczywiście nie można zapominać, że wspaniałe plaże Mauritius to nie wszystko. Na tej wyspie, w jej centrum znajdziemy także piękną dżunglę, w tym parki z ścieżkami np. na mostach wiszących nad dżunglą. To niezapomniane wrażenie. Do tego dochodzą wspaniałe, wysokie wodospady.

Słowem – Mauritius to idealne miejsce na wypoczynek z dala od świata.

Jak uprościć zarządzanie przesyłkami mając firmę?

0
Jak uprościć zarządzanie przesyłkami mając firmę?

Firmy, które bazują na sprzedaży wysyłkowej lub dla których nadawanie różnych paczek i listów jest ważnym elementem działalności, często spotykają się z pewnym problemem. Sprawne zarządzanie przesyłkami wychodzącymi bywa uciążliwym i skomplikowanym procesem. Na rynku dostępne są jednak nowe rozwiązania, które pozwolą na usprawnienie zarządzania przesyłkami w firmie.

Kto może ubiegać o chwilówkę?

0
Kto może ubiegać o chwilówkę?

Chwilówka to idealny wybór wtedy, gdy liczy się szybki zastrzyk gotówki. Czym dokładnie są pożyczki chwilówki i kto może się o nie ubiegać?

Polisa ubezpieczeniowa dla rodziny – dlaczego warto?

0
Polisa ubezpieczeniowa dla rodziny – dlaczego warto?

Choroba i związana z nią utrata pracy to doświadczenie trudne dla całej rodziny – również pod względem finansowym. Kosztuje nie tylko utrzymanie, ale również leczenie oraz rehabilitacja. Warto zawczasu zabezpieczyć się z tytułu czasowej niezdolności do pracy, inwestując w polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie na czasową niezdolność do pracy to gwarancja, że w razie problemów pracownik i jego bliscy uzyskają wsparcie finansowe i nie pozostaną tym samym bez środków do życia. Jakie ubezpieczenie wybrać, czego oczekiwać w ramach polisy i którą opcję wybrać: ubezpieczenie z jednorazową składką czy czasowymi opłatami?

Co kupić na chrzciny dziecka

0
Co kupić na chrzciny dziecka

Chrzciny dziecka to bardzo podniosły moment, przede wszystkim dla rodziców maluszka. Dziecko naturalnie nic z tego dnia nie pamięta, ze względu na swój wiek. Warto jednak zadbać o kupno ciekawego prezentu, który będzie stanowił piękną pamiątkę z tego wydarzenia na wiele lat, a może i nawet do końca życia!

Wakacje, słodkie wakacje – zadbaj o polisę na wakacyjny wypadek

0

Wakacje to wyjątkowy czas odpoczynku, relaksu i przyjemności. To reset, którym możemy się cieszyć przez krótki, ale wyjątkowo treściwy czas. Niektórzy rzucają się w wir wysiłków fizycznych, inni leniuchują nie chcąc uronić ni chwili z magicznie szybko poruszającej się wskazówki zegara. Jeszcze inni łączą obie formy wypoczynku. Jednak czasem coś może zmącić naszą beztroskę podczas urlopu, a my musimy być na to gotowi.

Światłowód – nowoczesna odpowiedź na Twoje potrzeby

0

Dostęp do internetu to podstawa w twojej pracy? Wykonujesz pracę zdalnie i zależy ci na niezawodnym połączeniu internetowym? Koniecznie poznaj zalety światłowodu, który z pewnością spełni wszelkie twoje oczekiwania. To zaskakująco szybki internet, dzięki któremu długie ładowanie się danej strony czy żmudne przesyłanie plików będzie przeszłością. Lubisz nowoczesność? To rozwiązanie dla ciebie!

ZOBACZ TEŻ