Czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są przydatne?

0

Na pozór czynność zwana resuscytacją jest nam znana. To ogromna złuda, bowiem statystyki mówią jasno – blisko 70% osób nie jest w stanie skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Dzieje się tak z dwóch przyczyn. Pierwsza to oczywiście zwykła niewiedza, drugą zaś jest strach. Obawa przed tym, że możemy komuś zaszkodzić często przezwycięża zdroworozsądkowe myślenie. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy zapobiec wspomnianym przyczynom. Odpowiemy sobie na pytanie w jaki sposób przeprowadzić skuteczną resuscytację oraz dlaczego warto udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej.

Jak zaistnieć ze swoją stroną internetową?

0

W obecnych czasach każdy może już założyć swoją stronę internetową. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy popatrzeć chociażby na blogi – te najbardziej profesjonalne wyrastały przecież na platformach ogólnodostępnych, gdzie nie trzeba było kłopotać się problemami związanymi z techniczną stroną obsługi bloga. Założyć więc stronę internetową jest dziś bardzo prosto. Pytanie, które warto sobie zadać, jeśli na poważnie myślimy o swoim miejscu w sieci, brzmi: jak zaistnieć ze swoją stroną internetową?

Prosty sposób na oszczędzanie. Sprawdź, o co chodzi

0

Oszczędzanie kojarzy Ci się z mozolnym wysiłkiem i rezygnacją z przyjemności? Nic bardziej mylnego. Dzięki nowoczesnym, przyjaznym narzędziom bankowym gromadzenie kapitału może być dzisiaj proste, zupełnie bezwysiłkowe i dostępne dla każdego.

Firmowe oszczędności a porządny producent skrzyń składanych

0

Jak znaleźć oszczędności w firmie? To pytanie zadaje sobie praktycznie każdy przedsiębiorca. W końcu nikt z nas nie chce przepłacać – to rzecz całkowicie naturalna. Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z powagi z pozoru nic nie znaczących szczegółów. Okazuje się, że takie sprawy jak wybrany przez nas producent pojemników plastikowych albo rodzaj zakupionej skrzynki z tworzywa mają ogromne znaczenie!

Kolekcjonowanie monet jako hobby? Jak najbardziej!

0

Każdy człowiek potrzebuje posiadać w swoim życiu jakieś hobby. Coś, co pozwoli mu po całym dniu pracy zmienić kierunek myślenia i dać odpoczynek dla duszy i ciała.

Kiedy warto wynająć wózek widłowy?

0

Wózek widłowy jest podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych oraz centrów logistycznych. Służy on przede wszystkim do wyładowywania, transportowania oraz przewożenia towarów na bliskie odległości. Niestety zakup wózka widłowego jest kosztownym wydatkiem, a jego użytkowanie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi w tym m.in. na naprawę i bieżące sprawdzanie stanu technicznego. Niekiedy bardziej opłacalny jest wynajem widlaka – szczególnie wówczas, gdy sprzęt ten wykorzystywany przez kilka miesięcy w roku.

Z czym wiąże się zatrudnienie niepełnosprawnego pracownika

0

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej bywa dla firmy dużym wyzwaniem organizacyjnym. Mimo to pracodawcy coraz chętniej przyjmują do swoich zespołów osoby niepełnosprawne. Firma, która zatrudnia takich pracowników niewątpliwie cieszy się większym zaufaniem klientów, rośnie także jej potencjał organizacyjny i społeczny. Dodatkowo zatrudnienie osoby niepełnosprawnej wiąże się z zyskiem ekonomicznym. Pracodawca może otrzymać wsparcie w postaci obniżenia kosztów pracy. Sprawdź jakie warunki muszą zostać spełnione aby firma mogła otrzymać dofinansowanie do wynagrodzenia i składek zus pracownika niepełnosprawnego.

Przystąpienie do płatności z udziałem kryptowalut

0

Fenomen kryptowalut polega w szczególności na tym, że systemy internetowych transakcji za pomocą wirtualnych pieniędzy powstały bez ingerencji instytucji finansowych. Jest to również pierwsza na świecie technologia realizowania transakcji, której działanie opiera się w znacznej mierze na konkretnych regułach matematycznych. Obecnie istnieje ponad dwieście kryptowalut, z czego do najpopularniejszych należą przede wszystkim Bitcoin oraz Ethereum.

Wybór portfela i początki korzystania z kryptowaluty

Korzystanie z kryptowaluty po raz pierwszy może wydawać się skomplikowane, jednak jest to zazwyczaj mylne wrażenie. Aby poprawnie przystąpić do płatności, należy najpierw wybrać odpowiedni portfel Bitcoin. Narzędzie to służy między innymi do: przechowywania wirtualnych środków oraz wykonywania przelewów. W zależności od indywidualnych potrzeb do wyboru pozostają na przykład: Multibit (za pośrednictwem komputera stacjonarnego), Circle.com (w przeglądarce internetowej) czy też Mycelium (do pobrania na telefon z systemem Android).

Notowania kryptowalut w PLN – Bitcoin, Ethereum i inne

Witryna KryptoPortal.pl oferuje przegląd kursów szeregu kryptowalut, takich jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, DASH, NEM, NEO, IOTA, Monero czy też Komodo, a także wielu innych. Dostępne są również tabele w przeliczeniu ich cen na złotówki, euro oraz dolara amerykańskiego. Na portalu można znaleźć też mnóstwo niezbędnych informacji na temat funkcjonowania systemów kryptowalutowych w sieci oraz poradników, które uczą, jak z nich poprawnie korzystać.

Nowoczesny biznes

0

Dobry przedsiębiorca wie, że prowadzenie biznesu to bardzo złożone zagadnienie. Aby firma działała sprawnie i rozwijała się, ważne są przede wszystkim systemy zarządzania kluczowymi obszarami. W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywają aspekty związane z ekologią. W tym artykule krótko opiszę dwa ważne zagadnienia: dbałość o środowisko naturalne oraz prawidłowe zarządzanie energią.

Początek roku dobrym czasem na zmianę programu do fakturowania

0

Od stycznia 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy podatkowe, które nakładają na wszystkich przedsiębiorców między innymi obowiązek wysyłania do Urzędu Skarbowego szczegółowych informacji podatkowych w postaci plików o nazwie JPK (Jednolity Plik Kontrolny). Dotychczas obowiązek ten spoczywał jedynie na właścicielach dużych firm, o rocznych obrotach, przekraczających 50 mln EURO.

ZOBACZ TEŻ