Farmaceuta – jak wyglądają jego zarobki?

0
farmaceuta

Taka praca kojarzy się zazwyczaj z osobą, która w przyjemny sposób obsługuje nas w aptece. Wykonując taki zawód możemy pracować naprawdę w różnych miejscach i nie będzie to jedynie apteka. Na to wpływ ma oczywiście wysokość wynagrodzenia. Również zależy to od doświadczenia, specjalizacji oraz sumienności w wykonywaniu pracy. Miejsca pracy w większym procencie dla takiego typu fachowców skłaniają się jednak ku aptekom. Jak wyglądają zarobki farmaceuty? Przekonajmy się sami!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-farmaceuta/

Farmaceuta – ile może zarobić w aptece ogólnej?

W aptece ogólnodostępnej, którą odwiedzamy bardzo często, farmaceuta może zarobić przeciętnie 4800 zł brutto. Jest to wynagrodzenie, które czeka przeciętnego pracownika apteki. Nieco więcej zarobi kierownik takiego miejsca, ponieważ będzie to kwota, która wynosi około 7200 zł brutto. Na takie stanowisko potrzebne jest jednak doświadczenie, szkolenia specjalizacji oraz zaufanie wśród klientów. Jeżeli jesteśmy kierownikami w hurtowni leków, zakres naszej odpowiedzialności statystycznie się zwiększa. Nasze obowiązki nie kończą się na tym, że musimy wiedzieć do czego służy dany lek, ale również wykazywać się zdolnościami logistycznymi. Dobry kierownik hurtowni będzie wiedział, gdzie powinny trafić oraz w jakiej ilości przeznaczyć leci do apteki. Jako kierownik hurtowni farmaceutycznej możemy zarobić nawet 9200 zł brutto. Najlepsze zarobki czekają nas, kiedy jesteśmy właścicielami apteki. Wówczas możemy liczyć na wynagrodzenie znajdujące się w granicach 14000 zł brutto. Stąd wysuwa się wniosek, że dobrze jest czasami pracować na własną rękę. Warto czasami zaryzykować i spróbować swoich sił jako przedsiębiorca prowadząc własny blizny, być może bardzo się to nam opłaci.

Wysokość wynagrodzenia farmaceuty – apteki szpitalne

Sytuacja wygląda nieco gorzej, jeżeli chodzi o apteki szpitalne. Wedle ustawy wynagrodzenie takich osób wynosi 2847 zł brutto. Jest to wynikiem tego, gdy jesteśmy zatrudnieni w podmiocie leczniczym i posiadamy zawód medyczny. Nasz zarobek uzyskujemy bez posiadania żadnej specjalizacji. Jeżeli wyrobimy sobie ją nasza płaca automatycznie wzrasta do nawet 4095 zł brutto. W 2020 roku planowany jest wzrost zarobków farmaceutów. Będą one wynosiła wówczas odpowiednio 3651 zł dla farmaceuty bez specjalizacji i 5251 zł dla farmaceuty ze specjalizacją.

Zobacz też: https://www.bezpresji.pl/jak-wyglada-praca-nauczyciela/

Znajomość prawa pracy

0
Wypowiedzenie umowy o pracę

Prawo pracy stanowi o najważniejszych aspektach w przepisach pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Ważne jest, aby obie strony miały świadomość swoich obowiązków i praw względem siebie. W stosunkach pracowniczych, często zdarza się, że pojawiają się problemy, które kończą się kłótniami. Bywa, że jedynie droga prawna może zakończyć takie spory. Dlatego właśnie mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi. Możemy być nieświadomi tego, dopóki nie spotkają nas problemy.

Kiedy warto pomyśleć o rozwodzie?

0
Kiedy warto pomyśleć o rozwodzie

W związkach małżeńskich nie zawsze jest kolorowo. Bywają kłótnie i momenty, w których już naprawdę mamy dosyć drugiej osoby. Jednak z czasem na złość przechodzi i małżeństwo funkcjonuje dalej. Zdarzają się też miłe chwile, które pozwalają nam zapomnieć o wszystkich przykrych wydarzeniach. Czasami jednak nie warto utrzymywać małżeństwa na siłę i lepiej zdecydować się na rozwód w Katowicach. Trudno jest jednak powiedzieć kiedy rozwód jest konieczny. Jeśli mamy jakieś uczucia do drugiej osoby, to możemy nawet próbować tłumaczyć jej złe zachowanie. Możemy tkwić przez lata w toksycznym związku i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

Ćwiczenia na poprawę pamięci

0
Ćwiczenia na poprawę pamięci

Często zdarza ci się o czymś zapomnieć? Masz dość zapisywania wszystkiego i ciągłego zaglądania w kalendarz? Na szczęście swoją pamięć możesz poprawić dzięki systematycznym treningom mózgu. Jakie są najlepsze ćwiczenia na pamięć i co musisz wiedzieć o treningu mózgu?

Jak wygląda praca masażysty oraz jego zarobki?

0
masażysta

Większość ludzi zastanawia się jak wygląda praca masażysty, jaką formę może przyjąć oraz ile jest w stanie zarobić osoba na takim stanowisku. Masowanie ludzi nie wydaje się przecież niczym trudnym. Jednak profesja ta wymaga dużo wprawy, delikatności oraz wiedzy. Jeżeli czujemy, że zawód ten jest dla nas stworzony, to powinniśmy dowiedzieć się nieco informacji na jego temat. Jakie techniki posiada masażysta oraz ile jest w stanie zarobić? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masazysta-jak-wyglada-jego-praca-i-ile-zarabia/

Technik masażysta

Jest to zawód coraz bardziej popularny wśród ludzi młodych jako kierunek kształcenia, ponieważ wraz z postępem technicznym oraz siedzącym trybem życia istnieje na niego coraz większe zapotrzebowanie. Stres, przemęczenie, a także wcześniej już wspomniany siedzący tryb życia prowadzą do chorób cywilizacyjnych, które wymagają leczenia masażem i relaksacją. Profesjonalista pomoże nam w tych trudnych sytuacjach oraz pozwoli na chwilę relaksu. Technik masażu, ponieważ tak profesjonalnie możemy nazwać masażystę, nie musi martwić się o zatrudnienie, ponieważ na rynku znajduje się naprawdę pokaźna ilość miejsc pracy w takim zawodzie. Oprócz gabinetów odnowy biologicznej, gabinetów fizjoterapii, uzdrowisk oraz ośrodków rehabilitacyjnych, masażysta może liczyć na zatrudnienie w szpitalach lub przychodniach. Rynek stoi dla niego z otwartymi drzwiami. Terapia masażem jest bowiem bardzo precyzyjna, a dodatkowo nieinwazyjna oraz przynosi zniewalające rezultaty.

Masaż relaksujący

Masażysta wykonujący taki rodzaj masażu znajdzie zatrudnienie przede wszystkim w ośrodkach SPA, klubach fitness, siłownia, basenach, hotelach oraz innych ośrodkach wypoczynkowych. Usługi masażysty bardzo cenione są przez ludzi biznesu, kultury oraz mediów, którzy codziennie muszą mierzyć się z ogromnym stresem. Za taką usługę potrafią oni wydać naprawdę sporą ilość pieniędzy. Ważne jest to, aby jako masażysta potrafić zadbać o dobry nastrój klienta oraz podczas całej usługi dbać o jego komfort.

Ile jest w stanie zarobić masażysta?

Zarobki są tutaj uzależnione od czynników rynkowych, przede wszystkim lokalizację, zapotrzebowania ze strony klientów, typu lokalu, kwalifikacji i doświadczenia. Jeżeli chodzi o te dwa ostatnie, to im są większe, tym a wyższe stawki możesz liczyć. Oczywiście nie trzeba mówić, że masażysta po szkole policealnej nie będzie zarabiał tak dużo jak fizjoterapeuta. Początkujący masażyści zarabiają od 2000 do 2400 zł. Pracując w hotelach czy też ośrodkach wypoczynkowych możemy zgarnąć dużo większą sumę.

Zobacz też: https://www.bezpresji.pl/w-jaki-sposob-zostac-masazysta/

Praca w Niemczech. W jakim charakterze zatrudniani są Polacy za zachodnią granicą?

0
Praca w Niemczech

Niemcy jawią się Polakom od lat jako kraj atrakcyjny pod względem zatrudnienia i zarobków. Wyjeżdżamy za zachodnią granicę już od dawna. Początkowo przywoziliśmy stamtąd niemieckie marki, obecnie możemy zarabiać tam w euro. Bardzo często Polacy znajdują w Niemczech zatrudnienie przy pracach sezonowych, jednak to nie jedyna możliwość zarabiania u zachodniego sąsiada.

Czy można otrzymać kredyt w czasie ciąży lub urlopu macierzyńskiego?

0
kredyt

Okres ciąży oraz urlopu macierzyńskiego może być bardzo wymagający nie tylko przez nową sytuację, ale także przez wzmożone w tym okresie wydatki. Zakup wyprawki dla dziecka oraz jego późniejsze utrzymanie sporo kosztuje i nie zawsze istnieje możliwość, aby pokryć te koszty z bieżących dochodów. W takiej sytuacji wielu rodziców zastanawia się nad wzięciem kredytu na opłacenie bieżących potrzeb lub też zbudowanie domu, aby uwolnić się od wynajmowanego mieszkania. Pojawia się jedno zasadnicze pytanie – czy kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego jest możliwy?

Ciąża i urlop macierzyński – jak wpływa na zdolność kredytową?

Fakt, że kobieta jest w ciąży lub przebywa na urlopie macierzyńskim, nie oznacza, że jej wniosek o kredyt zostanie automatycznie odrzucony. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno dla rodzica, jak i banku jest to nietypowa sytuacja, która wymaga użycia wyjątkowych środków. Podczas oceny zdolności kredytowej takiej kobiety bank bierze pod uwagę nie tylko czas teraźniejszy, ale także to, co stanie się po porodzie oraz po urlopie macierzyńskim. Wątpliwości może budzić przede wszystkim to, czy kobieta wróci do pracy i będzie zarabiała pieniądze po urlopie macierzyńskim. Niekiedy chęć zostania z dzieckiem w domu, aby je wychowywać, okazuje się tak duża, że wiele pań rezygnuje z powrotu do pracy. Dla banku nie jest to jednak sytuacja komfortowa, ponieważ oznacza to, że jego klientka może nie mieć pieniędzy na spłatę swojego długu.

Długa nieobecność w firmie może też spowodować braki we wiedzy oraz trudność we wdrożeniu się w codzienne, zawodowe obowiązki. To także może być powód do tego, aby zrezygnować na jakiś czas z wykonywania pracy zarobkowej. Taka sytuacja, to dla banku potencjalne ryzyko, którego oczywiście każdy wolałby uniknąć. Taki problem dotyczy przede wszystkim kredytów długoterminowych na wysokie sumy. Niestabilność zatrudnienia podczas ciąży i trwania urlopu macierzyńskiego może sprawić, że bank nie udzieli Ci wymarzonego finansowania.

Kredyt hipoteczny a ciąża i urlop macierzyński

Otrzymanie kredytu hipotecznego, nawet gdy w grę nie wchodzi w ciążą ani urlop może być bardzo trudne. Co w takim razie w momencie, gdy o takie zobowiązanie ubiega się kobieta w ciąży? Niepewna sytuacja zawodowa takiej osoby może wiązać się z odmową kredytową. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to niemożliwe, a kobieta w ciąży i przebywająca na urlopie macierzyńskim także ma szansę na otrzymanie pieniędzy na budowę domu lub zakup mieszkania.

Czy kobieta w ciąży lub na urlopie macierzyńskim może dostać kredyt gotówkowy?

Otrzymanie kredytu długoterminowego w ciąży i na długim urlopie może być niemożliwe, warto zastanowić się jednak, jak wygląda to w przypadku kredytu gotówkowego  https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/. Zazwyczaj jest to kredyt na niewielką kwotę, który można spłacić w kilka lub kilkanaście miesięcy. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, to otrzymanie takiego zobowiązania nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Środki finansowe pozyskane w taki sposób możesz przeznaczyć na dowolny cel. np. na zakup wyprawki lub innych rzeczy związanych z ciążą i przyjściem dziecka na świat.

Kredyt gotówkowy banki przyznają osobom, które mają stałe dochody z pewnego źródła oraz dobrą historię i zdolność kredytową. Niekiedy bank może wymagać od kobiety w ciąży lub na urlopie, aby przyniosła oświadczenie, że po urlopie ma zamiar wrócić do pracy. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z niewykorzystaniem urlopu wychowawczego.

Przemysłowa drukarka do etykiet samoprzylepnych. Rozwiązanie dedykowane do druku dużych wolumenów

0
Przemysłowa drukarka do etykiet samoprzylepnych. Rozwiązanie dedykowane do druku dużych wolumenów

Gdy etykiet drukuje się dużo, zwykła, przenośna drukarka to za mało. Właśnie dlatego w przemyśle stosuje się specjalistyczne drukarki do etykiet samoprzylepnych, które mogą bez problemu poradzić sobie z większymi nakładami.

Nowoczesne stanowiska do paletyzacji – czy rzeczywiście warto?

0
Nowoczesne stanowiska do paletyzacji

Ręczna paletyzacja jak powszechnie wiadomo wiąże się z bardzo wysokimi kosztami i dużym obciążeniem dla pracowników. Aby poprawić wydajność i ograniczyć straty przy pakowaniu warto poważnie zastanowić się nad zaawansowanymi stanowiskami do paletyzacji.

Podstawy, które musisz wiedzieć o składkach ZUS przedsiębiorcy

0
składki ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy, to jeden z tematów, którego nikt nie chce poruszać. ZUS może być nawet jednym z większych kosztów, który przeznaczamy na nasz biznes. Te pieniądze oczywiście w przyszłości przełożą się na twoją emeryturę. Jednak jesteśmy skazani aby płacić go w obecnej chwili, nie widząc natychmiastowego efektu. Przymusowe ubezpieczenie dla całkiem liczne grupy przedsiębiorców może być naprawdę kulą u nogi. Wiele osób właśnie przez ten czynnik szuka ratunku w zawieszeniu działalności, a inni nawet zamykają. Sprawdzić w jaki sposób oszczędzać pieniądze na ubezpieczeniu społecznym oraz dowiedz się ile i na co trzeba płacić posiadając działalność gospodarczą i w jaki sposób zmniejszyć to obciążenie. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/skladki-zus-przedsiebiorcy/

Czym są składki ZUS przedsiębiorcy? 

Prowadząc działalność gospodarczą, jesteśmy zobowiązani płacić:

• Ubezpieczenie społeczne, w którego skład wchodzą ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia rentowe, ubezpieczenia wypadkowe oraz dobrowolne ubezpieczenia chorobowe

• Ubezpieczenie zdrowotne

Spora liczba przedsiębiorców płaci również Fundusz Pracy oraz Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, w skrócie SFON. 

Nie jest to jednak obowiązkowe i nie musimy tego robić jeśli opłacamy składki od preferencyjnej podstawy– od 30% minimalnego wynagrodzenia. 

Właściciel działalności, zobowiązany jest również do płacenia Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz w niektórych przypadkach Fundusz Emerytur Pomostowych. Takich funduszy nie trzeba jednak płacić w momencie gdy pracownicy wykonują swoją pracę na umowę zlecenie.

ZUS przedsiębiorcy 2020

Prowadzący działalność sam deklaruje podstawę podatkową. ZUS przedsiębiorcy w 2020 roku wyniesie przy minimalnych dopuszczalnych składkach 1069,14 zł. Uwzględniona jest w tym również dobrowolna składka chorobowa oraz opłaty na opisane wyżej fundusze. Do tego wszystkiego musimy jeszcze dodać składkę zdrowotną czyli około 360 zł na rok 2020.

Swoją składkę możemy obliczyć, dzięki pomocy księgowej lub korzystając z kalkulatora znajdującego się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ulgi na start

Przedsiębiorcy rozpoczynające swoją ścieżkę w biznesie Mogą skorzystać ze zniżek takich jak:

• Ulga na start, czyli pół roku bez opłacania ubezpieczeń( wyjątkiem jest tutaj ubezpieczenie zdrowotne wynoszące około 360 zł )

• Obniżony ZUS, czyli 2 lata niższych opłat

Skorzystamy z takiej pomocy o ile w poprzednim roku nasze przychody nie przekraczały 120 tys złotych. 

Ulgi takie są idealnym sposobem na oszczędzanie funduszy na początku prowadzenia biznesu. Jednak tak jak wszystko Jakie ulgi Posiadają również minusy ponieważ Im więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu w tym niższa będzie w przyszłości nasza emerytura. Musimy się liczyć jednak z tym że wszystko posiada dwie strony medalu.

Zobacz też: https://www.bezpresji.pl/w-jaki-sposob-sprzedac-firme-jednoosobowa/

ZOBACZ TEŻ