Muzyka towarzyszy nam coraz częściej i w najróżniejszych miejscach. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jej dźwięki towarzyszą nam wszędzie – w pracy, w sklepie, w poczekalni u lekarza czy wreszcie we własnej mp3 bądź w telefonie. Muzyka stała się zatem niezbywalną częścią naszego życia, co ma bardzo dużo plusów, biorąc pod uwagę powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje. Nie tylko łagodzi – ułatwia nam również odpoczynek. To dzięki niej możemy stać się bardziej zrelaksowani oraz wypoczęci.

Przeżywaj i wyrażaj emocje

Muzyka radiowa, jaką słyszymy w rozgłośniach takich jak Tuba.fm,  jest doskonałym sposobem na to, aby dobre piosenki towarzyszyły nam cały czas. W razie potrzeby rozgonią smutki,  sprawią, iż będziemy cały dzień nucić pod nosem wyjątkowo melodyjne kawałki.

Muzyka otacza nas na co dzień i z całą pewnością dostarcza nam nowych bodźców dźwiękowych. Ale to jeszcze nic – najbardziej godnym uwagi jest fakt, iż muzyka doskonale oddaje nasze nastroje i pozwala nam je nazwać dla samych siebie. Muzyka pozwala nam otwierać się na aktualnie odczuwane emocje i je przeżywać.

Przeżywaj i wyrażaj siebie

Jest zatem oczywiste, że będąc radośni i weseli, będziemy w naszych głośnikach zapętlać piosenki szybkie, rytmiczne, które napędzają nas do działania. Jeśli jednak nasz nastrój zostanie czymś zepsuty, możemy wyrazić swoją złość poprzez słuchanie piosenek o naprawdę mocnych brzmieniach. Inną playlistę włączymy z kolei, gdy dopadł nas smutek i mamy ochotę na chwilę samotności, by pobyć sam ze sobą – i nie ma w tym nic dziwnego.

Muzyka bowiem oddaje nastroje i może być doskonałym barometrem naszego samopoczucia. Warto zatem eksplorować muzyczne mapy, aby odkrywać wciąż na nowo niezbadane zakątki dźwięków – z pewnością znajdziemy coś dla siebie i to na każdy możliwy nastrój, jaki nam się może przytrafić. Dobrze jest utworzyć sobie playlisty tematyczne, które będą skomponowane dokładnie według odczuć, jakie mamy w danym momencie. Równie dobrym pomysłem jest playlista do konkretnych czynności – innej muzyki słuchamy przecież podczas sprzątania, gotowania a innej, gdy szykujemy się do snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here