Branże, w które warto inwestować

Obyś żył w ciekawych czasach – mówi chińskie przysłowie. Niewątpliwie od wybuchu pandemii w 2020 r. także rynki akcji podlegają ciągłej niepewności. Podpowiadamy więc jakie branże mogą być warte uwagi i które spółki najlepiej odpowiadają na nowe trendy. Dobierając aktywa do swojego portfela warto w tych czasach zwrócić na nie uwagę.

Uznane branże warte uwagi

Globalna gospodarka zmienia się dynamicznie jak nigdy dotąd. To sprawia, iż de facto w każdej branży pojawiają się ciekawe spółki warte inwestowania. Są to z reguły innowacyjne firmy jakie zmieniają zasady gra na danym rynku. Opublikowany niedawno raport amerykańskiej firmy Well Fargo Advisors zwraca jednak szczególną uwagę na kilka gałęzi gospodarki.

Świat staje się coraz mniejszy więc niewątpliwie wszystkie spółki ze świata mediów i nowych technologii znów będą warte uwagi inwestorów. Po drugie u progu kryzysu ekonomicznego znów warto inwestować w spółki z obszaru surowców oraz odnawialnych źródeł energii. Będą one stanowić ochronę przed inflacją i zapewniać dywersyfikację portfela.

Spółki odpowiadające na trendy

Innym ciekawym sposobem patrzenia na najbardziej perspektywiczne spółki jest perspektywa trendów. Co ciekawe wszystkie te trendy to połączenie palącego problemu z rozwiązaniem jakie niesie technologia.

Po kolei – mamy w tym obszarze firmy z obszaru climate-tech, których rozwiązania i produkty pozwalają skutecznie chronić środowisko. Drugi ciekawy trend to spółki z obszaru biotechnologii lub tzw. med-tech. To one niosą innowacje technologiczne w obszarze badań, wytwarzania leków czy dostarczania innowacyjnego sprzętu medycznego. Potrzeba wydłużania naszego życia towarzyszy nam od zawsze, a obecnie technologia przynosi zupełnie nowe rozwiązania w tej kwestii. Dynamicznie zmienia się też handel. To już nie tylko rosnący ecommerce, ale cały świat omnichannel i spójnego doświadczenia klienta w tym obszarze. Zainteresowaniem inwestorów powinny cieszyć się więc podmioty z branży mar-tech, dostarczające nowe narzędzia i rozwiązania dla sprzedaży

Gdzie szukać perspektywicznych aktywów

Co ciekawe spółki z najbardziej perspektywicznych branż czy sektorów rynku są dosyć rozproszone na różnych światowych giełdach. Jak do nich dotrzeć ? Przykład takiego rozwiązania, o którym więcej informacji tutaj, to chociażby Saxo Bank. Ich platforma pozwala na obrót akcjami z kilkudziesięciu największych giełd świata.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zbudować portfel złożony z wielu innowacyjnych spółek nawet jeśli notowane są w stanach, w Europie, a nawet na rodzimej GPW. Platforma daje możliwość zarządzania nimi z jednego miejsca, co jest bardzo wygodne dla inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here