Czy dostanę kredyt konsolidacyjny z negatywnym wpisem w BIK

Wraz z coraz łatwiejszym dostępem do pożyczanych pieniędzy, wzrasta także zapotrzebowanie. Pewnie większość z nas choć raz w życiu spotkała się z sytuacją, że w portfelu świeci pustką, a do wypłaty jeszcze kilka długich dni. A może przydarzyły Ci się spore wydatki, których suma przekroczyła Twoje miesięczne możliwości, a oszczędności dawno już poszły w niepamięć. Kiedyś z pewnością udałbyś się do rodziny bądź znajomych pożyczyć parę groszy. Dziś jednak, rzadko kto się na to decyduje. Obecnie na małe i duże kłopoty finansowe lekarstwem są pożyczki.

Nadmierne zadłużenie

O ile na pożyczkę decydują się osoby, których problemy finansowe są przejściowe bądź tylko czekają na opóźniający się zastrzyk gotówki, nie ma w tym nic złego. Chcąc nie chcąc, musimy jednak przyznać, że niektóre osoby uczyniły z pożyczek swoje źródło dochodu. Niestety to nic innego jak szybka droga do sporych problemów. Jeśli decydujemy się na jakiekolwiek zobowiązanie finansowe bez zastanowienia się nad tym z czego je spłacimy, nie wyniknie z tego nic dobrego. Niezależnie jednak od tego z jakiego powodu borykasz się z nadmiernym zadłużeniem, jeśli miesięczna rata zaczyna Ci ciążyć, czy może już przekracza Twoje możliwości finansowe, musisz wiedzieć, że i z tej sytuacji jest wyjście.

Jak wyjść z pętli kredytów

To co w tej sytuacji najważniejsze, to uświadomienie sobie swojej faktycznej sytuacji i chęć stawienia czoła problemom. Nie wyjdziemy z nałogu jeśli sami przed sobą nie przyznamy, że mamy problem. Nie inaczej jest w sytuacji, gdy naszą bolączką jest pętla kredytowa. Tylko samozaparcie i ciągłe dążenie do polepszenia swojej sytuacji może zagwarantować sukces. Jeśli chcemy znowu stanąć na równe nogi, mamy ku temu sposoby, które znacznie nam to ułatwią. Co jednak w sytuacji gdy nasze zadłużenie było tak duże, że w żaden sposób nie mogliśmy go opanować? I w konsekwencji na naszym koncie w BIK widnieją negatywne wpisy?

Czy dostanę kredyt konsolidacyjny z negatywnym wpisem w BIK

Kredyt konsolidacyjny z założenia przeznaczony jest m. in. dla osób, które popadły w nadmierne zadłużenie i wysokość miesięcznej raty jest dla nich zbytnim obciążeniem. Bank więc doskonale zdaje sobie sprawę, że twoja zdolność kredytowa nie jest na idealnym poziomie. Jednakże, jeśli rzetelnie wywiązywałeś się ze swoich zobowiązań i mimo wielu długów, jakoś udawało Ci się płacić raty i wystąpiłeś o kredyt konsolidacyjny do banku w momencie gdy jeszcze nie zalegasz z płatnościami, masz duże szanse na powodzenie. Jednakże w momencie gdy na swoim koncie masz wiele opóźnień, które widnieją w BIK, nie masz szans na finansowanie w banach. Jednak czy jest to jednoznaczne z tym, że nie masz szans na kredyt konsolidacyjny w ogóle? Na szczęście nie.

Dobra wiadomość jest taka, że o konsolidację możesz starać się także w instytucji pozabankowej, która znacznie bardziej liberalnie podchodzi do oceny Twojej zdolności kredytowej. Jeśli więc chcemy połączyć wszystkie swoje długi w jeden tańszy kredyt, jednakże mamy negatywne wpisy w BIK, rozwiązaniem dla nas jest pożyczka konsolidacyjna. To szansa na pozbycie się nadmiernego zadłużenia dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty, która znacząco ułatwi nam spłatę.

Kredyt konsolidacyjny https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ z negatywnym wpisem w BIK jest jak najbardziej możliwy. Musisz jedynie wiedzieć, gdzie szukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here