czy warto kupić dziecku drukarkę 3D?

Drukarki 3D, narobiły szumu na przestrzeni ostatnich lat. Można powiedzieć, że zrewolucjonizowały sposób drukowania. Drukarki 3D służą do tworzenia przedmiotów przestrzennych w samodzielny sposób.

Ten rodzaj drukarki można wykorzystywać w domy, w szkole oraz w pracy. Cena takiego sprzętu nie jest aż tak wysoka, dlatego nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu. Modeli drukarek 3D jest wiele, są dostępne w większości sklepów. Najlepszym wyborem są zawsze produkty znanych i cenionych marek.

Jak działa drukarka przestrzenna?

Drukarka 3D swoim wyglądem przypomina tradycyjną drukarkę. Jednak zamiast drukować nadruki na kartce, takie urządzenie pozwala na tworzenie trójwymiarowych modeli. Aby je stworzyć, należy zaopatrzyć się w odpowiednie pliki oraz projekty. Takie projekty zazwyczaj należy przygotować w programie CAD, kolejnym krokiem jest eksport do pliku STL.

Za obsługę drukarki 3D odpowiada specjalne oprogramowanie. Przestrzenne modele drukowane są z określonych rodzajów materiałów. Aby otrzymać obiekt trójwymiarowy, musi być nanoszona warstwa po warstwie. Aż do momentu, aż efekt będzie satysfakcjonujący.

Drukarki 3D dla dzieci

Parametry drukarek przestrzennych

Istnieje kilka podstawowych parametrów drukarek trójwymiarowych, są to:

  • technologia – ten rodzaj drukarki stosuje tylko druk plastikowy, żywiczny oraz gipsowy. Jeżeli kupiliśmy drukarkę do użytku własnego, wystarczy zaopatrzyć się w niskobudżetowy model drukarki 3D.
  • materiał – w wersjach niskobudżetowych drukarek istnieje możliwość drukowania wyłącznie jednym rodzajem materiału (plastikiem), z kolei w bardziej zaawansowanych urządzeniach jest możliwość druku za pomocą różnorodnych materiałów.
  • prędkość – ten czynnik decyduję o wydajności i praktyczności urządzenia.
  • grubość warstw – im grubsze warstwy w druku trójwymiarowy, tym proces drukowania jest szybszy. Wadą takiego procesu jest mniejsza dokładność.
  • przestrzeń robocza – taki rodzaj drukarki ma możliwość funkcjonowania na różnorodnej przestrzeni, od tego zależy jak duże obiekty można wydrukować.
  • producent – zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem jest zakup drukarki od wiodącego producenta.
  • cena – drukarki trójwymiarowe są droższe niż tradycyjne drukarki, dlatego przed zakupem warto porównać ceny modeli dostępnych na rynku. Nie warto przepłacać.

Przeczytaj też: http://bpminteractive.pl/naboje-atramentowe-czy-warto-je-stosowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here