Jak założyć firmę w UK?

Bardzo wielu polaków, którzy mają możliwość prawną założenia spółki w UK decyduje się na ten krok. Można powiedzieć, że jest to w głównej mierze spowodowane tym, że tamtejsze przepisy są o wiele bardziej przystępne i dają większe możliwości prowadzenia biznesu.

Właśnie z tego powodu warto jest się zainteresować tematem zakładania firmy. Na pewno interesujące jest to, że część przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w sieci mogą skorzystać z tych fascynujących możliwości. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zapoznanie się z tym, jak założyć firmę w UK. Jeśli jakiś przedsiębiorstwo spełnia warunki prawne, to prawie na pewno takie wyjście będzie opłacalne.

Jak wygląda spółka w Polsce

Żeby zauważyć różnicę, wystarczy po prostu sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w Polsce a jakie w UK. Takie porównanie da nam jasny obraz tego, dlaczego jest to rozwiązanie opłacalne. Warto jest pamiętać o tym, że spółka zoo może być zarejestrowana przez Internet. Koszt takiej operacji to około 700 złotych, ale trzeba będzie wykonać procedury wyrobienia NIP, REGON czy też zgłosić się do ZUSU.

Wiele przepisów, które dotyczą prowadzenia takiej spółki jest bardzo skomplikowane, dlatego potrzebny często jest profesjonalny radca, który podpowie nam na jakiś dany temat. Dodatkowo trzeba zauważyć, że koszt księgowości to około 600 złotych miesięcznie, co jak na polskie warunki stanowi sporą kwotę.

Niestety, ale początkowy kapitał to 5000 złotych, a musi być on wpłacony do spółki wraz ze wszystkimi dokumentami. Zaliczki na podatek płaci się miesięcznie. Jest więc bardzo wiele powodów, żeby stwierdzić, że taka spółka to nie jest najlepsze rozwiązanie. Warto jest więc poznać zagraniczną kulturę biznesu i zdecydować się, gdzie lepiej jest prowadzić firmę.

Jak wygląda spółka w UK

Z kolei na zachodzie sprawa ma się zupełnie inaczej. Na pewno wielu przedsiębiorców na początku prowadzenia działalności odczuje duża ulgę. Przed wszystkim koszt założenia takiej spółki, to jakieś 400 zł, co w przeliczeniu na zarobki daje naprawdę niską kwotę.

Dodatkowo podatek od osób prawnych płacimy wyłącznie wtedy, kiedy spółka wykaże zyski, a także raz na rok. Nie trzeba zatrudniać notariusza, żeby spółka LTD mogła powstać. Przede wszystkim dla przedsiębiorców istotna jest kultura prowadzenia biznesu.

Jak założyć firmę w UK?

Znajdziemy tam takie rozwiązania, które pomogą bardzo sprawnie załatwiać różnorodne sprawy urzędowe. Common low sprawia, że naprawdę przyjaźnie traktuje się przedsiębiorców. Oprócz tego należy pamiętać o tym, że zmiany w prawie są wprowadzane niezwykle rzadko, dlatego możemy skorzystać z tego fantastycznego systemu, jeśli nie chce nam się prowadzić śledztwa w sprawie przepisów dotyczących ekonomii.

Jak założyć firmę

Chyba najprostszym sposobem na założenie takiej firmy jest skorzystanie z polskojęzycznych biur księgowych, których jest tam naprawdę sporo. W ten sposób załatwimy wszelkie wymagania prawne nawet bez znajomości języka czy też szczegółowej znajomości systemu prawnego, jaki obowiązuje w UK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here