Jakie ułatwienia przy prowadzeniu firmy oferują platformy do prowadzenia księgowości (na przykładzie wfirma.pl)

0
2023

Internetowe platformy do prowadzenia księgowości dają przedsiębiorcom wiele możliwości. Biznesmeni cenią je za łatwość, szybkość i intuicyjną obsługę, możliwość zapoznania się z dokumentami w dowolnym czasie i miejscu oraz za niskie koszty użytkowania. Jednak nie każdy program do księgowania online sprawdzi się w biznesie. Na to, czy będzie on realną pomocą dla właściciela działalności gospodarczej, wpływają jego funkcjonalności i ułatwienia, które proponuje.  

Po internetowe platformy do prowadzenia księgowości sięga coraz więcej przedsiębiorców. Pozwalają one samodzielnie prowadzić rachunkowość biznesu i to bez pozyskiwania zaawansowanej wiedzy z zakresu finansów i księgowości. Aby nadążyć za stale rozwijającym się rynkiem, oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców, a także nowelizacjami w prawie aplikacje księgowe online muszą się stale rozwijać i gwarantować nowe funkcjonalności. Kompleksowe prowadzenie rachunkowości oferuje program do faktur dla firm od wfirma.pl. Jakie ułatwienia proponuje on przedsiębiorcom?

Wystawianie faktur

Podstawą działania internetowego programu księgowego jest wystawianie faktur. Korzystając z systemu wfirma.pl, można wystawiać faktury w 7 wersjach językowych i na 8 różnych szablonach z własnym firmowym logo. Dokumenty księgowe wystawione są w formie ustrukturyzowanej faktury elektronicznej w formacie XML zgodnym ze standardem Unii Europejskiej oraz zintegrowane z Platformą Elektronicznego Fakturowania.

Dużym ułatwieniem jest również możliwość wystawiania przez platformę wszystkich rodzajów faktur tj. zwykłych VAT, proform, zaliczkowych, końcowych, VAT marża i VAT kasa, zamówień i ofert.

Ustrukturyzowana faktura elektroniczna

Aplikacja wfirma.pl zintegrowana jest z platformami rządowymi oraz giełdami długów. Dzięki temu przedsiębiorca przy wystawianiu dokumentu księgowego otrzymuje informację, czy klient jest zarejestrowanym płatnikiem oraz czy nie posiada nieuregulowanych zobowiązań finansowych. Wygodą dla przedsiębiorcy jest również pobieranie zawsze aktualnych danych klienta do faktury, które zaczytywane są przez system wfirma.pl z GUS.

Kontakt, monitoring i windykacja

Program do faktur dla firm od wfirma.pl daje również możliwość utrzymywania stałego kontaktu z klientem za pomocą listów tradycyjnych, e-mail oraz wiadomości SMS. Pozwoli to na proste wysyłanie wezwań do zapłaty w przypadku ewentualnych opóźnień w płatnościach. Wezwanie do zapłaty zostanie wygenerowane automatycznie przez system. Ta funkcjonalność pozwala na stałą kontrolę firmowych finansów i umożliwia utrzymanie płynności finansowej.

Magazyn i sprzedaż

Program do wystawiania faktur to również prosty sposób na skuteczne zarządzanie gospodarką magazynową. Rozbudowany katalog produktów pozwala wprowadzać artykuły, monitorować stan posiadanych towarów i generować dokumenty PZ, RW, PW, MM i WZ, wystawiać rezerwacje dla klientów oraz zamówienia dla dostawców. Całość powiązana jest z przychodami i wydatkami. Dodatkowo system wfirma.pl łączy się z IAI Printer, który pozwala na wystawianie bezpośrednio z aplikacji paragonu fiskalnego.

Programy do fakturowania powstały z myślą o ułatwieniu i usprawnianiu pracy przedsiębiorców. Pozwalają one samodzielnie prowadzić księgowość, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Intuicyjna obsługa sprawia, że sięgnąć może po nie każdy, nawet osoba bez doświadczenia księgowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here