pożyczka na raty

Czym właściwie jest ten cały BIK? Czym są pożyczki ratalne bez BIK i czy warto w ogóle je brać? Te pytania nurtują wszystkich potencjalnych i przyszłych pożyczkobiorców, którzy są na etapie porównywania różnych propozycji banków i instytucji pozabankowych. Zawsze zdecydowanie warto sprawdzić każdą usługę, z jakiej chce się skorzystać. Jakie są więc podstawowe cechy pożyczek bez BIK-u i czy można je uznać za coś atrakcyjnego i wartościowego dla kredytobiorców?

BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej. Jest to instytucja zajmująca się zbieraniem i przechowywaniem informacji na temat kredytobiorców. Biuro Informacji Kredytowej prowadzi swego rodzaju bazę polskich klientów, z której niektóre banki i instytucje pozabankowe aktywnie korzystają. Zanim zgodzą się na udzielenie kredytu nowemu bądź stałemu klientowi, sprawdzają jego sytuację poprzez odnalezienie go w bazie BIK-u. To właśnie dlatego osoby zadłużone i bez zdolności kredytowej nie mają szans na udaną współpracę z bankiem.

Pożyczki ratalne w 15 minut

Pożyczka na raty przez Internet jest jednak udzielana przez instytucje znacząco różniące się od standardowych banków. Istnieje bowiem coś takiego jak pożyczka bez BIK. Zazwyczaj jest nią właśnie pożyczka udzielana przez Internet, oferowana przez instytucje pozabankowe, działające niemalże wyłącznie online. W przypadku sięgnięcia po ten typ pożyczki nikt nie sprawdzi zdolności kredytowej potencjalnego klienta i nikt się nawet nią nie zainteresuje. Przestanie mieć ona znaczenie. Pożyczki online na ogół udzielane są po prostu wszystkim.

Osoba, która posiada odpowiednią zdolność kredytową, najprawdopodobniej nawet nie zwróci uwagi na pożyczki bez BIK. Przydają się one jednak tym, którzy tej zdolności nie posiadają albo mają negatywną historię kredytowania. W takich sytuacjach wzięcie zwykłej pożyczki w banku graniczy wręcz z cudem. Zamiast więc liczyć na cud, lepiej wybrać wtedy pożyczki na raty przez Internet, szukając ich na stronach instytucji pozabankowych, nieprzejmujących się historią kredytową nowych klientów.

Źródło: https://www.get-money.pl/banki/pozyczki-na-raty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here