kredyt

Okres ciąży oraz urlopu macierzyńskiego może być bardzo wymagający nie tylko przez nową sytuację, ale także przez wzmożone w tym okresie wydatki. Zakup wyprawki dla dziecka oraz jego późniejsze utrzymanie sporo kosztuje i nie zawsze istnieje możliwość, aby pokryć te koszty z bieżących dochodów. W takiej sytuacji wielu rodziców zastanawia się nad wzięciem kredytu na opłacenie bieżących potrzeb lub też zbudowanie domu, aby uwolnić się od wynajmowanego mieszkania. Pojawia się jedno zasadnicze pytanie – czy kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego jest możliwy?

Ciąża i urlop macierzyński – jak wpływa na zdolność kredytową?

Fakt, że kobieta jest w ciąży lub przebywa na urlopie macierzyńskim, nie oznacza, że jej wniosek o kredyt zostanie automatycznie odrzucony. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno dla rodzica, jak i banku jest to nietypowa sytuacja, która wymaga użycia wyjątkowych środków. Podczas oceny zdolności kredytowej takiej kobiety bank bierze pod uwagę nie tylko czas teraźniejszy, ale także to, co stanie się po porodzie oraz po urlopie macierzyńskim. Wątpliwości może budzić przede wszystkim to, czy kobieta wróci do pracy i będzie zarabiała pieniądze po urlopie macierzyńskim. Niekiedy chęć zostania z dzieckiem w domu, aby je wychowywać, okazuje się tak duża, że wiele pań rezygnuje z powrotu do pracy. Dla banku nie jest to jednak sytuacja komfortowa, ponieważ oznacza to, że jego klientka może nie mieć pieniędzy na spłatę swojego długu.

Długa nieobecność w firmie może też spowodować braki we wiedzy oraz trudność we wdrożeniu się w codzienne, zawodowe obowiązki. To także może być powód do tego, aby zrezygnować na jakiś czas z wykonywania pracy zarobkowej. Taka sytuacja, to dla banku potencjalne ryzyko, którego oczywiście każdy wolałby uniknąć. Taki problem dotyczy przede wszystkim kredytów długoterminowych na wysokie sumy. Niestabilność zatrudnienia podczas ciąży i trwania urlopu macierzyńskiego może sprawić, że bank nie udzieli Ci wymarzonego finansowania.

Kredyt hipoteczny a ciąża i urlop macierzyński

Otrzymanie kredytu hipotecznego, nawet gdy w grę nie wchodzi w ciążą ani urlop może być bardzo trudne. Co w takim razie w momencie, gdy o takie zobowiązanie ubiega się kobieta w ciąży? Niepewna sytuacja zawodowa takiej osoby może wiązać się z odmową kredytową. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to niemożliwe, a kobieta w ciąży i przebywająca na urlopie macierzyńskim także ma szansę na otrzymanie pieniędzy na budowę domu lub zakup mieszkania.

Czy kobieta w ciąży lub na urlopie macierzyńskim może dostać kredyt gotówkowy?

Otrzymanie kredytu długoterminowego w ciąży i na długim urlopie może być niemożliwe, warto zastanowić się jednak, jak wygląda to w przypadku kredytu gotówkowego  https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/. Zazwyczaj jest to kredyt na niewielką kwotę, który można spłacić w kilka lub kilkanaście miesięcy. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, to otrzymanie takiego zobowiązania nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Środki finansowe pozyskane w taki sposób możesz przeznaczyć na dowolny cel. np. na zakup wyprawki lub innych rzeczy związanych z ciążą i przyjściem dziecka na świat.

Kredyt gotówkowy banki przyznają osobom, które mają stałe dochody z pewnego źródła oraz dobrą historię i zdolność kredytową. Niekiedy bank może wymagać od kobiety w ciąży lub na urlopie, aby przyniosła oświadczenie, że po urlopie ma zamiar wrócić do pracy. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z niewykorzystaniem urlopu wychowawczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here