Kiedy warto pomyśleć o rozwodzie

W związkach małżeńskich nie zawsze jest kolorowo. Bywają kłótnie i momenty, w których już naprawdę mamy dosyć drugiej osoby. Jednak z czasem na złość przechodzi i małżeństwo funkcjonuje dalej. Zdarzają się też miłe chwile, które pozwalają nam zapomnieć o wszystkich przykrych wydarzeniach. Czasami jednak nie warto utrzymywać małżeństwa na siłę i lepiej zdecydować się na rozwód w Katowicach. Trudno jest jednak powiedzieć kiedy rozwód jest konieczny. Jeśli mamy jakieś uczucia do drugiej osoby, to możemy nawet próbować tłumaczyć jej złe zachowanie. Możemy tkwić przez lata w toksycznym związku i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

Jeżeli w małżeństwie występuje jakakolwiek przemoc i czujemy strach, to z całą pewnością powinniśmy sprawdzić ile trwa rozwód i jak najszybciej zakończyć relację. Jeśli mamy dzieci, to powinniśmy to zrobić nie tylko dla siebie, ale również dla nich. Wcale nie jest dobrze jeśli dzieci wychowują się w domu, w którym są krzyki i przemoc. Lepiej jest wychowywać dzieci samemu i zapewnić im bezpieczny oraz spokojny dom. Nadal niestety jest tak, że tkwimy w związku ze względu na dzieci, a to właśnie one powinny być dla nas najważniejsze. Myślimy, że w ten sposób dbamy o ich dobro, ale niestety nie jest to prawdą.

Często jest tak, że małżeństwa na pozór wydają się idealne, a później dowiadujemy się o rozwodzie. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj ukrywamy przed ludźmi to co się dzieje w domu i staramy się udawać, że jesteśmy szczęśliwi. Jeżeli uważasz, że Ty też tak właśnie robisz, to pora się poważnie zastanowić nad tym czy niedługo nie będzie potrzebny Katowice adwokat. Nie da się bowiem długo udawać i w pewnym momencie ktoś wybuchnie. Może wtedy dojść nawet do tragedii. Niestety jeżeli chodzi o uczucia, to wszystko jest możliwe.

Jeśli Twój partner Ciebie nie szanuje i zdradza, to oczywiście to też jest powód wystarczający, żeby zdecydować się na rozwód. W małżeństwie masz czuć się bezpiecznie i ufać drugiej osobie. Jeżeli nie możesz ufać i masz wrażenie, że jesteś cały czas oszukiwana, to warto się rozejść. Zostając w takiej relacji nigdy nie będziesz szczęśliwa. Mogą się jeszcze zdarzyć miłe chwile, ale nie będziesz o nich długo pamiętać. Im dłużej będziesz tkwić w takiej relacji, tym gorzej dla Ciebie. Jeżeli szybko zdecydujesz się na rozwód, to będziesz miała większe szansę na ułożenie sobie życia od nowa. Kiedyś poznasz wspaniałego partnera, który będzie Ciebie szanował i przy którym będziesz mogła być sobą bez strachu o to, że znowu zostaniesz skrytykowana czy poniżona. Warto więc się rozwieść i zapomnieć o byłym partnerze, żeby otworzyć się na nowe doświadczenia.

Wiele osób tkwi w małżeństwie, ponieważ uważa, że bez drugiej osoby sobie nie poradzi. Zdarza się, iż jesteśmy uzależnieni finansowo i psychicznie od partnera. Ma on nad nami całkowitą władzę i chociaż nie czujemy się z tym dobrze, to bardzo trudno nam zdecydować się na rozwód. W takiej sytuacji mogą nam pomóc przyjaciele i rodzina. Zapewne ktoś z nich widzi, że nie jesteśmy szczęśliwi w małżeństwie. Czasami potrzeba kogoś kto nam powie prawdę prosto w oczy nawet jeżeli jest ona brutalna. Wtedy być może zrozumiemy w jakim momencie życia się znajdujemy i odnajdziemy w sobie siłę do tego, żeby coś zmienić. Niekoniecznie musi to oznaczać rozwód. Możemy jeszcze próbować uratować relację. Jednak jeśli nam to się nie uda, to będziemy wiedzieli już, że rozwód jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

W małżeństwie mamy czuć się szczęśliwi. Nie zawsze tak będzie, ale jeżeli nie ufamy drugiej osobie i ciągle czujemy się poniżani czy krytykowani, to na pewno nie powinniśmy tkwić w takiej relacji. Nie powinniśmy też pozwalać na to, żeby ktokolwiek używał wobec nas przemocy psychicznej, fizycznej czy seksualnej. Niestety wiele osób w takich relacjach tkwi, ponieważ trudno im się przyznać do tego, że jest źle. Nadal uważamy, iż lepiej być w jakimkolwiek związku małżeńskim niż się rozwieść. Takie podejście nie prowadzi do niczego dobrego i nigdy nie będziemy szczęśliwi.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here