Dokonanie przelewu na inne konto bankowe to obecnie żaden problem – możemy zrobić przelew przez komputer albo nawet na telefonie. Jednak oprócz zwykłego przelewu z konta bankowego możemy skorzystać z jeszcze jednej usługi – systemów płatności on-line. Jak to działa?

Systemy płatności on-line są obecnie bardzo chętnie wybierane przez sklepy internetowe oraz różne serwisy on-line pobierające pieniądze od klientów. Są one swoistego rodzaju pośrednikiem pomiędzy kupującym a sprzedającym. Przez system płatności on-line możemy wykonywać przelewy internetowe, możemy również płacić z użyciem kart debetowych oraz kredytowych.

Jednak sam fakt, że pomiędzy sprzedającym a kupującym jest pośrednik, wcale nie oznacza, że płatności trwają dłużej lub są mniej komfortowe. Wprost przeciwnie! W przypadku płatności tego rodzaju możemy przyspieszyć czas realizacji zamówienia i dodatkowo ją zabezpieczyć.

Systemy płatności on-line współpracują z niemalże wszystkimi bankami w Polsce w realizacji szybkich przelewów. Jeśli chcemy dokonać wtedy zapłaty, po prostu wybieramy odpowiednią opcję i klikamy w ikonkę swojego banku. System przenosi nas na stronę banku, logujemy się na niej, a następnie potwierdzamy płatność – nie musimy wtedy wypisywać formularza przelewu, ponieważ jest on automatycznie wypełniony. To znacznie przyspiesza czas płatności i eliminuje błędy, na przykład z niepoprawnym wpisaniem numeru konta bankowego.

Co więcej, przelewy internetowe przez systemy płatności on-line są błyskawicznie księgowane u drugiej strony – nawet jeśli mówimy o przelewach międzybankowych. Dzięki temu odbiorca przelewu nie musi czekać na niego tak długo, jak w przypadku przelewów tradycyjnych. To duży plus wtedy, gdy wykupujemy jakieś usługi – możemy wtedy od razu otrzymać do nich dostęp on-line.

Zatem jeśli chcemy dokonać bezpiecznej i wygodnej zapłaty on-line, warto wykorzystać systemy płatności on-line – to najlepsza alternatywą dla tradycyjnych przelewów bankowych, a także do przesyłek za pobraniem, które najczęściej są droższe od tych z opłatą z góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here