samorozwój
Fot. Pexels.com

Rozwijanie własnych zdolności i nabywanie nowych kwalifikacji to rzeczy, które z pewnością przekładają się na polepszenie naszego życia w przyszłości. Trudno więc o lepszy sposób na zainwestowanie nowego czasu. Dlaczego więc tak trudno nam się zabrać za samorozwój? Od czego powinniśmy zacząć?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/samorozwoj-czym-jest-i-od-czego-go-zaczac/

Czym jest samorozwój?

W najprostszym ujęciu, samorozwój stanowi zbiór wszystkich aktywności, które poszerzają naszą wiedzę, podnoszą nasze kompetencje czy wpływają na nasze perspektywy w kontekście kariery lub życia osobistego.

Samorozwój może przyjmować formę np. uczestnictwa w kursach językowych, czytaniu książek poszerzających nasze horyzonty czy podejmowaniu dodatkowych form aktywności zawodowej. Oznacza on również pracę nad sobą poprzez ćwiczenie dyscypliny, wdrażaniu zdrowych nawyków lub coaching. Nie zapominajmy również o wszelkiego rodzaju aktywnościach fizycznych – bieganie, basen czy jazda na rowerze to sposoby które nie tylko poprawiają nasz wygląd, ale również mają ogromny wpływ na zdrowie naszego ciała.

Od czego zacząć?

W przypadku każdego człowieka, samorozwój zaczyna się w momencie poczucia potrzeby stania się lepszą osobą. Wzbierająca ambicja potrafi dostarczyć ogromnych pokładów motywacji potrzebnych do wykonania pierwszego kroku – określenia celu. W zależności od obranego kierunku, istnieje wiele metod pozwalających osiągnąć pożądany stan.

W przypadku rozwoju intelektualnego, można osiągnąć go bez wychodzenia z domu. Wszakże internet dostarcza nam prawdziwy ogrom źródeł, z których możemy korzystać w pogoni za wiedzą. Oznacza to dostępność kursów, szkoleń, materiałów, filmów instruktażowych i tak dalej.

Samorozwój dostarcza ogrom satysfakcji dla osoby rozwijającej się, ale nie tylko, postawa tej osoby może działać również motywująco na wszystkich ludzi z jej otoczenia i tym samym, inicjować dalsze zmiany na lepsze. Ludzie którzy dojrzeli do zmian bardzo często potrzebują już tylko bodźca do rozpoczęcia swojej przemiany. Dlatego nie ma na co czekać, zacznij swoją przygodę z rozwojem osobistym już dziś!

Zobacz też: https://www.bezpresji.pl/czym-jest-pewnosc-siebie-i-jak-wplywa-na-nasze-zycie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here