farmaceuta

Taka praca kojarzy się zazwyczaj z osobą, która w przyjemny sposób obsługuje nas w aptece. Wykonując taki zawód możemy pracować naprawdę w różnych miejscach i nie będzie to jedynie apteka. Na to wpływ ma oczywiście wysokość wynagrodzenia. Również zależy to od doświadczenia, specjalizacji oraz sumienności w wykonywaniu pracy. Miejsca pracy w większym procencie dla takiego typu fachowców skłaniają się jednak ku aptekom. Jak wyglądają zarobki farmaceuty? Przekonajmy się sami!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-farmaceuta/

Farmaceuta – ile może zarobić w aptece ogólnej?

W aptece ogólnodostępnej, którą odwiedzamy bardzo często, farmaceuta może zarobić przeciętnie 4800 zł brutto. Jest to wynagrodzenie, które czeka przeciętnego pracownika apteki. Nieco więcej zarobi kierownik takiego miejsca, ponieważ będzie to kwota, która wynosi około 7200 zł brutto. Na takie stanowisko potrzebne jest jednak doświadczenie, szkolenia specjalizacji oraz zaufanie wśród klientów. Jeżeli jesteśmy kierownikami w hurtowni leków, zakres naszej odpowiedzialności statystycznie się zwiększa. Nasze obowiązki nie kończą się na tym, że musimy wiedzieć do czego służy dany lek, ale również wykazywać się zdolnościami logistycznymi. Dobry kierownik hurtowni będzie wiedział, gdzie powinny trafić oraz w jakiej ilości przeznaczyć leci do apteki. Jako kierownik hurtowni farmaceutycznej możemy zarobić nawet 9200 zł brutto. Najlepsze zarobki czekają nas, kiedy jesteśmy właścicielami apteki. Wówczas możemy liczyć na wynagrodzenie znajdujące się w granicach 14000 zł brutto. Stąd wysuwa się wniosek, że dobrze jest czasami pracować na własną rękę. Warto czasami zaryzykować i spróbować swoich sił jako przedsiębiorca prowadząc własny blizny, być może bardzo się to nam opłaci.

Wysokość wynagrodzenia farmaceuty – apteki szpitalne

Sytuacja wygląda nieco gorzej, jeżeli chodzi o apteki szpitalne. Wedle ustawy wynagrodzenie takich osób wynosi 2847 zł brutto. Jest to wynikiem tego, gdy jesteśmy zatrudnieni w podmiocie leczniczym i posiadamy zawód medyczny. Nasz zarobek uzyskujemy bez posiadania żadnej specjalizacji. Jeżeli wyrobimy sobie ją nasza płaca automatycznie wzrasta do nawet 4095 zł brutto. W 2020 roku planowany jest wzrost zarobków farmaceutów. Będą one wynosiła wówczas odpowiednio 3651 zł dla farmaceuty bez specjalizacji i 5251 zł dla farmaceuty ze specjalizacją.

Zobacz też: https://www.bezpresji.pl/jak-wyglada-praca-nauczyciela/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here