Pożyczkę możemy obecnie otrzymać praktycznie tylko na dowód. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie dokumentów, sprawdźmy, czy dana oferta jest bezpieczna. O czym powinniśmy pamiętać?

Po pożyczkę możemy udać się do banku, do pozabankowej firmy pożyczkowej, możemy też wziąć ją od kogoś bliskiego albo dostać ją z lombardu. Może być to pożyczka ratalna wzięta na okres kilku lat, ale również chwilówka, czyli pożyczka na jeden miesiąc, która najlepiej sprawdza się wtedy, gdy musimy szybko podreperować swój budżet.

Generalnie, pożyczkobiorcy w Polsce są dobrze chronieni przez przepisy prawa. Dotyczą one zarówno ofert bankowych, jak i pozabankowych, na przykład Kokos.pl. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

 Uwaga na dodatkowe opłaty przy rozpatrywaniu wniosku

Firma pożyczkowa chce, abyś przesłał jej SMS na wysokopłatny numer telefonu albo uzależnia wydanie wniosku od wcześniejszego wniesienia opłaty? W takim przypadku warto zrezygnować, ponieważ w takich przypadkach najczęściej opłata jest pobierana, ale klient nie otrzymuje pożyczki.

Warto przy tym wskazać, że firmy pożyczkowe i banki mogą pobierać od klientów legalnie niewielkie opłaty weryfikacyjne, na przykład serwis Kokos.pl wymaga przelania tylko 1 grosza.

Zapoznaj się z opiniami o pożyczkodawcy

Druga ważna kwestia to sprawdzenie, jakie są opinie o danym pożyczkodawcy. Czy jego pożyczka ratalna jest korzystna? A może klienci napotkali się na dodatkowe problemy, na przykład naliczanie specjalnych opłat lub trudności w uzyskaniu informacji?

Opinie na temat pożyczkodawców możemy znaleźć przez internet – wystarczy wpisać nazwę banku lub firmy pożyczkowej i dodać do niej słowo „opinie”, aby dowiedzieć się więcej.

 Przeczytaj umowę

Nie zapominajmy również o tym, aby przed podpisaniem wniosku o pożyczkę zapoznać się z zapisami umów oraz innych dokumentów. To często pomijany krok, ale może zaoszczędzić nam wiele problemów związanych z pożyczeniem pieniędzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here