Fotografia to zajęcie, które uwielbiają rzesze ludzi. Niektórzy traktują ją bardzo poważnie, zarabiając na życie z fotografii, która z pasji przerodziła się w zawód. Dla innych to po prostu sposób na to, aby uwiecznić cudowne chwile, zapisać na zawsze najważniejsze wydarzenia z życia rodziny czy swojego prywatnego. W końcu podróże, ślub i wesele, czy pierwsze urodziny dziecka muszą być uwiecznione na zdjęciach. Nie dziwi zatem, że pojawia się coraz więcej książek poświęconych temu, jak lepiej fotografować.

Fotografia dla początkujących

Najlepiej byłoby kupić sobie dobry aparat fotograficzny, a następnie wybrać się na kurs, na którym podczas zajęć pozna się wszystkie tajniki profesjonalistów. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na to, by w taki sposób rozpoczynać swoją przygodę. Mówi się, że nie tak ważny w fotografii jest sprzęt, co oko osoby, która robi zdjęcia. Coś w tym musi być. To właśnie takim umiejętnościom prawidłowego patrzenia poświęcone są książki dotyczące fotografii dla początkujących. Można z nich dowiedzieć się sporo o kadrowaniu, o tym jak łapać chwile i momenty, ale też jak robić tak popularne ostatnio fotografie typu flatlay, które są wykorzystywane na przykład w reklamach prasowych. Współczesna fotografia to bowiem również serwisy społecznościowe, w których miliony amatorów ze wszystkich stron świata zamieszczają swoje mniej lub bardziej udane zdjęcia.

Bestseller o fotografii dla początkujących

Chyba każda księgarnia wysyłkowa w kraju ma w swojej ofercie książkę jednej z najbardziej popularnych kobiet w Polsce, blogerki Katarzyny Tusk. Wydała ona kilka miesięcy temu książkę „Make photography easier” w której zdradza tajniki tego, czym sama się kieruje przygotowując zdjęcia na swój serwis poświęcony modzie i życiu. Takie tajemne triki nie są obojętne tysiącom innych kobiet, które również hobbistycznie lub zawodowo zajmują się prowadzeniem bloga. Zatem to właśnie ta książka od kilku dobrych tygodni jest prawdziwym bestsellerem w dziale fotografii. Warto ją kupić, gdyż jest opatrzona mnóstwem pięknych fotografii, które uzupełniają teorię zawartą w tekście.

Książki o fotografii i albumy

Miłośnicy fotografii w ogóle znajdą w księgarniach wysyłkowych również inne pozycje, które uczą jak robić dobre zdjęcia. Ale i dla fanatyków pięknie wydanych albumów znajdzie się mnóstwo ciekawych pozycji. Zdjęcia najbardziej znanych fotografów świata zamknięte w książce są chętnie kupowane przez kolekcjonerów tego typu wydań całego świata. Można położyć je obok swojego łóżka, aby tuż przed zaśnięciem delektować się chwilą z prawdziwą sztuką, która nieustannie inspiruje, nawet jeżeli pewne fotografie widzi się już setny raz. Tak to działa.

Gdzie zaopatrzyć się w książki o fotografii dla początkujących?

Najlepszym miejscem na zakup tego typu książek jest rzecz jasna Internet. To właśnie tam jest największy wybór, również książek, które trudno jest dostać w jakiejkolwiek stacjonarnej księgarni. Poza tym zamawiając je w ten sposób, otrzyma się nowiutkie i jeszcze pachnące drukarnią egzemplarze, a nie da się ukryć, że to właśnie różnego typu poradniki są najczęściej oglądane bez kupowania w księgarniach stacjonarnych. Nie często wyglądają potem na nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here