Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym pozwala zrozumieć praktycznie wszystko – zarówno w mowie, jak i w piśmie, a także wyrażać się płynnie, spontanicznie i precyzyjnie, używając zróżnicowanego słownictwa i skomplikowanych konstrukcji składniowych. Osoby, które chcą władać językiem angielskim na tym poziomie, muszą przyswoić wiele trudnych słówek i zasad gramatycznych. Przy ich nauce warto posłużyć się fiszkami lub innymi pomocami naukowymi.

Podstawą w nauce każdego języka obcego jest stałe poszerzanie zasobu swojego słownictwa. Niezbędna jest także znajomość zasad gramatycznych, których użycie powinno przychodzić w sposób naturalny.

Pomoce naukowe przy nauce trudnych słówek z języka angielskiego

Pierwszym krokiem do biegłego władania językiem angielskim jest wyjście poza strefę podstawowego słownictwa i uczenie się trudnych słówek angielskich. Do tego celu można wykorzystać pomoce naukowe np. fiszki, które w wersji tradycyjnej (papierowej) przyjmują postać małych karteczek lub kartoników ze słówkiem na awersie i jego tłumaczeniem na rewersie. Opcjonalnie można korzystać z fiszek elektronicznych (multimedialnych) w ramach aplikacji mobilnej Fiszkoteka, w której możliwy jest wybór programu nauki – w tym również dla osób zaawansowanych i osób, które chcą uczyć się słówek z języka angielskiego specjalistycznego np. medycznego czy prawniczego. Aplikacja ta polecana jest w szczególności osobom zapracowanym, które chcą uczyć się w miejscach publicznych, np. podczas korzystania z komunikacji publicznej. Wśród innych ciekawych aplikacji do nauki słówek z języka angielskiego można wymienić także aplikacje quizowe i rozrywkowe.

Tworzenie środowiska językowego

Gwarantem znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym jest otaczanie się językiem czyli budowanie swoistego środowiska językowego. Polega to na oglądaniu filmów, czytaniu książek i słuchaniu muzyki w danym języku angielskim. Osoba, która włada angielskim na poziomie zaawansowanym, powinna bez trudu zrozumieć wszystkie komunikaty, a znaczenie trudnych słówek wywnioskować z kontekstu. Ponadto warto znaleźć sobie rozmówcę, który biegle posługuje się językiem angielskim i regularnie prowadzić z nim konwersacje na poziomie zaawansowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here