Wózek widłowy jest podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych oraz centrów logistycznych. Służy on przede wszystkim do wyładowywania, transportowania oraz przewożenia towarów na bliskie odległości. Niestety zakup wózka widłowego jest kosztownym wydatkiem, a jego użytkowanie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi w tym m.in. na naprawę i bieżące sprawdzanie stanu technicznego. Niekiedy bardziej opłacalny jest wynajem widlaka – szczególnie wówczas, gdy sprzęt ten wykorzystywany przez kilka miesięcy w roku.

Wózki widłowe są osprzętem wykorzystywanym do przewożenia ładunków o dużej masie. Przydają się one w szczególności przy wyładowywaniu i przeładowywaniu towarów. W pomieszczeniach zamkniętych zazwyczaj wykorzystuje się elektryczne wózki widłowe, natomiast na otwartych przestrzeniach częściej stosowane są widlaki, napędzane silnikiem gazowym lub spalinowym.

Wynajem wózka widłowego – wady i zalety

Wynajem wózków widłowych jest rozwiązaniem, stosowanym przede wszystkim przez przedsiębiorców, którzy nie potrzebują widlaków przez cały rok, a jedynie do prac sezonowych lub tymczasowych. Dzięki temu można oszczędzić na serwisowaniu sprzętu, a także zminimalizować koszty związane z jego ewentualną naprawą. Poza tym wynajętych wózków widłowych nie trzeba rejestrować, ani też ubezpieczać. Wózki widłowe można wynająć nawet na kilka dni. Jednakże należy liczyć się z tym, że im dłuższy okres wynajmu, tym atrakcyjniejsza dzienna stawka wynajmu.

Wadą wynajmu wózków widłowych jest to, że niekiedy – w szczególności w okresach zwiększonego obciążenia – dostęp do tego typu usługi może być znacznie utrudniony.

Wynajem wózka widłowego – cena

Wpływ na cenę wynajmu wózków widłowych mają bardzo różne czynniki, m.in. rodzaj sprzętu, długość wynajmu, a także wybór firmy usługowej. Najatrakcyjniejszą, z finansowego punktu widzenia, opcją jest wynajem elektrycznego wózka widłowego, bowiem za tydzień użytkowania takiego sprzętu zapłacimy ok. 780 zł. Nieco droższą opcją jest wynajem wózków gazowych i spalinowych (ok. 1000 zł). Ponadto firmy usługowe oferują również wynajem wózków z przesuwanym masztem, wózków niskiego i wysokiego podnoszenia, podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych.

Jak wynająć wózek widłowy?

Wynajmem wózków widłowych zajmują się firmy usługowe, a także producenci, np. still. Skorzystanie z tego typu usługi jest bardzo proste – wystarczy udać się do jednego z punktów obsługi klienta, uzgodnić z przedstawicielem firmy wszystkie warunki, a także podpisać umowę najmu. Po zawarciu umowy wózki można odebrać osobiście lub zamówić transport sprzętu do firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here