zakres zadań przedszkolanki

Wiele osób uważa, że przedszkolanka to zawód prosty, który nie wymaga znacznych kompetencji. Jak jest faktycznie? Aby móc zostać przedszkolanką, najpierw należy ukończyć studia pedagogiczne, których celem jest przygotowanie danej osoby do pracy z dziećmi w 3-6 lat.

Jako przedszkolanka mogą pracować również osoby, które ukończyły inne kierunki studiów z tym, że muszą dodatkowo ukończyć studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej.

Na czym polega praca przedszkolanki?

Praca przedszkolanki, nie jest wcale taka prosta. Jest bardzo odpowiedzialna, a osoby które ją wykonują muszą posiadać rozległą wiedzę odnośnie rozwoju dziecka. Dzięki temu są w stanie prawidłowo dobrać program nauczania, do etapu rozwoju malucha. Zawód przedszkolanki posiada również pewne ograniczenia. Na przykład nie mogą go wykonywać osoby z wadami słuchu i wymowy, osoby niepełnosprawne oraz osoby karane.

Jakie cechy charakteru, należy posiadać żeby móc zostać przedszkolanką?

Aby móc spełniać się zawodowo, jako przedszkolanka, należy posiadać pewne cechy charakteru. O których mowa? Przede wszystkim osoba, która chce wykonywać taką pracę musi posiadać łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi. To jest jedna z najważniejszych cech. Do tego powinna być cierpliwa, kreatywna, pozytywnie nastawiona do życia, spostrzegawcza, asertywna, wrażliwa, empatyczna i wytrwała.

Przeczytaj też: https://www.bezpresji.pl/w-jaki-sposob-mozna-poprawic-swoja-produktywnosc/

Co należy do obowiązków przedszkolanki?

Do głównych obowiązków przedszkolanki możemy zaliczyć kilka czynności. Na pewno taka osoba jest odpowiedzialna za przygotowanie dzieci do rozpoczęcia edukacji szkolnej, wsparcie maluchów podczas nauki, przygotowywanie zajęć dydaktycznych oraz za współpracę z rodzicami. Ważnym obowiązkiem przedszkolanki jest również zwracanie uwagi na bezpieczeństwo podopiecznych.

Ile godzin tygodniowo pracuje przedszkolanka?

Jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi 6-letnimi, to nauczyciel w przedszkolu pracuje 22 godziny tygodniowo. W przypadku młodszych dzieci, od 3 do 5 roku życia, praca wynosi 25 godzin tygodniowo. Nie jest jednak wcale tak kolorowo, ponieważ przedszkolanki w większości przypadków zabierają pracę ze sobą do domu. Są w końcu odpowiedzialne za przygotowanie różnych zabaw i gier.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here