Nowoczesne stanowiska do paletyzacji

Ręczna paletyzacja jak powszechnie wiadomo wiąże się z bardzo wysokimi kosztami i dużym obciążeniem dla pracowników. Aby poprawić wydajność i ograniczyć straty przy pakowaniu warto poważnie zastanowić się nad zaawansowanymi stanowiskami do paletyzacji.

Najlepsza alternatywa dla ręcznej paletyzacji

Dedykowane paletyzery jak powszechnie wiadomo wiążą się z dość dużymi ograniczeniami elastyczności produkcji. Nie można zapominać również o niskiej dostępności serwisu albo problemach z dokupieniem części zamiennych. Mieszanie różnych typów produktów jest bardzo czasochłonne i kosztowne.

Po wdrożeniu stanowisk do paletyzacji można liczyć na znaczy wzrost wydajności i powtarzalności paletyzacji. Roboty przemysłowe są w dzisiejszych czasach najprostszym sposobem na ograniczenie kosztów związanych bezpośrednio z paletyzacją.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim ograniczenie strat, które wynikają z uszkodzeń podczas pakowania i paletyzacji. Zaawansowane stanowiska do paletyzacji są doskonałym narzędziem dzięki któremu można poprawić wskaźnik OEE i zbudować pozytywny wizerunek swojej marki.

Olbrzymie korzyści operacyjne

Zautomatyzowane stanowiska do paletyzacji zaprojektowane zostały w taki sposób, aby znacząco polepszyć kondycję firmy poprzez podniesienie wydajności produkcji. Tylko dzięki nowoczesnym robotom przemysłowym możliwe jest zoptymalizowanie wykorzystania posiadanego parku maszynowego.

Do kluczowych zalet należy zaliczyć także wzrost bezpieczeństwa pracowników oraz zdecydowanie szybszą realizację zamówień. Dzięki nowoczesnym stanowiskom do paletyzacji zdecydowanie łatwiej jest podać dokładny termin realizacji danego zlecenia. Nowoczesne roboty przemysłowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było bardzo szybko reagować na zmiany produktu.

Nowoczesne roboty przemysłowe są bardzo sprawdzonymi rozwiązaniami, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Na rynku jest coraz więcej rzetelnych firm, które oferują nie tylko niezawodne stanowiska do paletyzacji, ale również szkolenia dla operatorów. Nie można zapominać również o pełnym wsparciu technicznym i kompleksowym serwisie. Roboty przemysłowe coraz częściej pojawiają się w zakładach przemysłowych i odgrywają w nich coraz większą rolę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here