Fenomen kryptowalut polega w szczególności na tym, że systemy internetowych transakcji za pomocą wirtualnych pieniędzy powstały bez ingerencji instytucji finansowych. Jest to również pierwsza na świecie technologia realizowania transakcji, której działanie opiera się w znacznej mierze na konkretnych regułach matematycznych. Obecnie istnieje ponad dwieście kryptowalut, z czego do najpopularniejszych należą przede wszystkim Bitcoin oraz Ethereum.

Wybór portfela i początki korzystania z kryptowaluty

Korzystanie z kryptowaluty po raz pierwszy może wydawać się skomplikowane, jednak jest to zazwyczaj mylne wrażenie. Aby poprawnie przystąpić do płatności, należy najpierw wybrać odpowiedni portfel Bitcoin. Narzędzie to służy między innymi do: przechowywania wirtualnych środków oraz wykonywania przelewów. W zależności od indywidualnych potrzeb do wyboru pozostają na przykład: Multibit (za pośrednictwem komputera stacjonarnego), Circle.com (w przeglądarce internetowej) czy też Mycelium (do pobrania na telefon z systemem Android).

Notowania kryptowalut w PLN – Bitcoin, Ethereum i inne

Witryna KryptoPortal.pl oferuje przegląd kursów szeregu kryptowalut, takich jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, DASH, NEM, NEO, IOTA, Monero czy też Komodo, a także wielu innych. Dostępne są również tabele w przeliczeniu ich cen na złotówki, euro oraz dolara amerykańskiego. Na portalu można znaleźć też mnóstwo niezbędnych informacji na temat funkcjonowania systemów kryptowalutowych w sieci oraz poradników, które uczą, jak z nich poprawnie korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here