Najpopularniejsze strony internetowe z ofertami o pracę

Wiele spraw stało się prostszych do załatwienia, odkąd Internet stał się ogólnodostępny. Zakupy do domu można zrobić online, do przelewu bankowego wystarczy aplikacja, a żeby znaleźć czy też zmienić pracę wystarczy przeszukać ogłoszenia internetowe i wysłać CV mailem. Co więcej, obecne portale z ofertami o pracę nie tylko zawierają ogłoszenia, ale także pokazują możliwe zarobki i informacje o pracodawcy. Które z dostępnych stron internetowych na polskim rynku są najpopularniejsze?

Zdecydowanie pierwszym adresem www, który przychodzi na myśl każdemu jest pracuj.pl. To największa wyszukiwarka ofert pracy w Polsce, na której można również znaleźć porady dla osób poszukujących pracy, ale także oferty „pierwszej pracy” dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja karierę. Pracuj.pl należy do Grupy Pracuj – firmy dostarczającej rozwiązania wspomagające procesy rekrutacji i utrzymania oraz rozwoju pracownika.

Praca.pl to kolejny duży serwis, na którym widnieje około 30 000 ofert pracy. Portal umożliwia także subskrypcję ofert pracy i mailowe otrzymywanie ogłoszeń dobranych do naszych preferencji. Na stronie pojawiają się także wpisy dotyczące kariery i rozwoju oraz profile firm poszukujących pracowników.

Najstarszym polskim serwisem z ogłoszeniami o pracę jest strona jobs.pl, która na rynku jest już ponad 20 lat. Wyszukiwarka oferuje znalezienie pracy w Polsce, jak i za granicą, dostępne są tam również oferty praktyk i staży oraz profile pracodawców. Jobs.pl dzięki artykułom na stronie to także źródło wiedzy o prawie pracy i aktualnościach z rynku.

GazetaPraca.pl to serwis, na którym ogłoszenia o pracę pojawiają się zarówno na stronie www, jak i na GoldenLine.pl. Poza ofertami pracy na stronie widnieją zakładki o rynku pracy, profilu pracodawców oraz poradnikach i pracy dla studenta czy za granicą.

Na InfoPraca.pl możemy szukać pracy pośród 25 000 ogłoszeń. Serwis ten jest także platformą, która oferuje nowoczesne narzędzie do rekrutacji przez Internet, dzięki czemu użytkownicy składając aplikacje są informowani o każdym kroku pracodawcy.

Warto wspomnieć też o serwisach ogłoszeń OLX czy Gumtree, na których można szukać pracy w wielu obszarach, ale także zamieścić ogłoszenie o tym, że podejmiemy się pracy, co w niektórych przypadkach może znacznie skrócić proces poszukiwań.

Oprócz powyższych serwisów na rynku dostępne są również profesjonalne serwisy społecznościowe, jak LinkedIn i wspomniany już GoldenLine. Pozwalają one zbudować własną sieć kontaktów i znajdować ogłoszenia, które mogą być publikowane wyłącznie w tych serwisach. Konto na LinkedIn pozwala założyć profil widoczny dla przyszłego pracodawcy, zaś na GoldenLine można odnaleźć opinie o firmie, do której planujemy aplikować.

Możliwości poszukiwania pracy w Internecie jest naprawdę sporo i każdego dnia tworzy się ich więcej, warto szukać na różnych serwisach, ponieważ nie zawsze się one powielają. Jednak to właśnie te najpopularniejsze i największe serwisy mogą zawierać tę jedyną opcję, która jest dla nas najwłaściwsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here